Elon Musk’ın son paylaşımı kripto paralarda ibreyi terse çevirdi

Elon Musk, sosyal medya hesabından yaptığı yeni açıklamada, “Kuzey Amerika’daki Bitkoin madencileriyle konuştum. Mevcut ve planlı yenilenebilir enerji kullanımlarını yayınlamayı ve dünya genelindeki madencilerden de böyle yapmayı isteyeceklerini taahhüt ettiler. Potansiyel olarak ümit verici” ifadelerini kullandı.

“BITCOIN MADENCİLİK KONSEYİ KURMAYI KABUL ETTİLER”

MicroStrategy CEO’su ve kurucusu Michael Saylor da, “Kripto para madencileri, enerji kullanım şeffaflığını ve dünya çapında sürdürülebilirlik girişimlerini hızlandırmak için Bitkoin Madencilik Konseyi’ni kurmayı kabul ettiler” açıklamasını yaptı.

YÜZDE 15 DEĞER KAZANDI

Peş peşe gelen kötü haberler sonrası Bitkoin fiyatları 30 bin seviyesine kadar düşmüştü. Musk’ın attığı tweet sonrası Bitkoin fiyatı %15 yükseldi.

ÇİN’İN HAMLESİ PİYASALARI ALT ÜST ETMİŞTİ

Çin Merkez Bankası, geçtiğimiz haftalarda kripto paralar hakkında fazlasıyla önemli bir hareket yapmıştı. Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Li Bo, kripto varlıkların bir yatırım seçeneği olduğunu söyleyerek Çin’in kripto paralar için getirilecek düzenleyici politikalar üzerinde çalışmakta olduğunu ifade etmişti. Bu açıklamanın ardından geçen birkaç hafta sonra ülkedeki Bitkoin işlemlerine ve madenciliğine kısıtlamalar getirildi.

Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla.

Elon Musk'ın son paylaşımı kripto paralarda ibreyi terse çevirdi Bitcoin

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir