Bitkoin, ilk kez bir ülkenin yasal ödeme aracı oldu El Salvador’da Bitkoin’in yasal para birimi olarak kullanılmasına onay

El Salvador‘da Bitkoin‘in yasal para birimi olarak kullanılmasına onay

Bitkoin, ilk kez bir ülkenin yasal ödeme aracı oldu

SAN SALVADOR – El Salvador’da kripto para birimi Bitkoin’in ülkede yasal para birimi olarak kullanılması onaylandı. Böylece El Salvador, Bitkoin’i yasal hale getiren ilk ülke oldu.

Orta Amerika ülkesi El Salvador, kripto para birimi Bitkoin’e yönelik tarihi bir karar aldı. Kongre’de gerçekleştirilen oturumda, 22’ye karşı 62 oy ile Bitcon’in yasal para birimi olarak kullanılmasına onay çıktı. Devlet Başkanı Nayip Bukele, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bitkoin Yasası, Salvador Kongresi’nde nitelikli çoğunluk tarafından onaylandı” ifadelerini kullandı. Böylece Bitkoin, ilk kez bir ülkede ‘ulusal para’ olarak kabul edildi. Bir kripto para birimini resmi olarak tanıyan ilk ülke El Salvador oldu. Bitkoin, El Salvador’un resmi para birimi olan ABD doları ile birlikte kullanılacak.

Kabul edilen yasaya göre Bitkoin, herhangi bir işlemde sınırsız bir şekilde kullanılabilecek. Yasanın ayrıca, istihdam oluşturması da bekleniyor.

Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla.

Bitkoin, ilk kez bir ülkenin yasal ödeme aracı oldu El Salvador'da Bitkoin'in yasal para birimi olarak kullanılmasına onay Bitcoin  Bitkoin, ilk kez bir ülkenin yasal ödeme aracı oldu El Salvador'da Bitkoin'in yasal para birimi olarak kullanılmasına onay Bitcoin

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir