Bitkoin Yorum 2021 Bitkoin 37,000 dolar düzeyine indi – Bitkoin Grafik

ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. Bitkoin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. Bitkoin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. Bitkoin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. Bitkoin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

Bitkoin Yorum 2021

Bitkoin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen Bitkoin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın, kısa vadede enflasyonun yükselebileceğini vurguladığı konuşmasının ardından, Bitkoin‘in yönü yeniden aşağıya döndü. ABD’de tüketici fiyatlarındaki artış hızı Mayıs’ta yüzde 5.0’e yükselerek, Ağustos 2008’deki yüzde 5.3’ten sonra, son 13 yılın en yüksek düzeyine ulaştı.

Analistlere göre, enflasyonun yükselmesi Bitkoin için genellikle iyi olsa da, Powell’ın enflasyonun uzun vadede normal düzeylere döneceğine ilişkin güvence vermesi, Bitkoin’den çok dolara yaradı.

Gelişmelerin etkisiyle, son 24 saat içinde 37,273.87 ve 39,513.67 dolar arasında dalgalanan Bitkoin, yüzde 2.94 düşüşle 37,858.41 dolara gerilerken, birimin haftalık kazancı yüzde 2.83 olarak hesaplandı. Bitkoin’in toplam piyasa hacmi de yaklaşık 21 milyar dolar düşüşle 709 milyar dolara geriledi.Kripto para piyasalarının ikinci büyük birimi Eteryum da, 2,312.30 ve 2,457.18 dolar arasında dalgalandığı son 24 saatte yüzde 4.02 düşüşle 2,340.81 dolara geriledi. Birimin haftalık kaybı yüzde 5.21 ve piyasa hacmi de yaklaşık 11 milyar dolarlık düşüşle 272 milyar dolar düzeyindeydi.Kripto para piyasalarının üçüncü büyük birimi Tether ise, 0.9997 ve 1.00 dolar arasında dalgalandığı son 24 saatte, yüzde 0.03 artışla 1.00 dolara yükseldi.Kripto para piyasalarında toplam hacim ilk kez;7 Ocak’ta 1.0 trilyon dolar, 15 Şubat’ta 1.5 trilyon dolar,10 Nisan’da 2.0 trilyon dolar, 7 Mayıs’ta 2.5 trilyon dolar sınırını aşmıştı.Toplam 10,493 kripto para biriminin işlem gördüğü 382 piyasadaki toplam piyasa hacminin yüzde 45.1’ini Bitkoin, yüzde 17.3’ünü de Eteryum oluşturuyordu. Tüm piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi de 80 milyar dolar düzeyindeydi.Albcoin Araştırma Müdürü Helin Çelik, Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın kurucu ve CEO’su Elon Musk’ın yeniden Bitkoin’i ödeme aracı olarak kabul edebileceğini açıklamasının üzerinden birkaç gün geçmeden General Motors CEO’su Mary Barra’nın da Bitkoin ile ödeme alabileceklerini, fakat bunun müşterilerden gelen isteğe bağlı olduğunu açıkladığını vurguladı ve ekledi: “Cardano’nun kurucusu ve CEO’su Hoskinson Bitkoin’i eleştirmeye devam ederken Elon Musk’a mesaj yolladı. Kurucu, yenilebilir enerji kullanımı ve karbon azaltımı konuları bu kadar önemliyse PoS’un enerji üretiminin negatif olduğunu ve ADA’nın değerlendirilebileceğini vurguladı.”Florida’da düzenlenen Bitkoin 2021 Konferansı, ülkelerin kripto varlıklara bakış açısındaki farklılıkları ortaya koydu.Bitkoin, El Salvador’un resmi para birimi olan ABD doları ile birlikte kullanılacak. El Salvador Başkanı, Bitkoin’in yurtdışında yaşayan Salvadorluların memleketlerine ödeme göndermesini kolaylaştırdığı için böyle bir karar aldıklarını söyledi.Statista tarafından yapılan araştırmaya göre, 74 ülke arasında en yoğun kripto para kullanımı Nijerya’da gerçekleşiyor; nedeni, El Salvador’da yaşananlarla benzerlik taşıyor. Afrika’nın en büyük ekonomisine sahip Nijerya’da sınır ötesi para göndermenin yüksek maliyeti, çoğunluğu denizaşırı coğrafyalarda çalışmak zorunda olan ülke insanını kripto para borsalarına yönlendiriyor. Statista araştırmasına göre, Nijeryalıların üçte biri bu zorluğu yaşıyor. Araştırma ikinci ve üçüncü sırada en yüksek kripto para kullanımı oranlarının ise yine aynı sebeplerin geçerli olduğu Vietnam ve Filipinler olduğunu ortaya koyuyor.

Statista’nın ülkelerdeki kripto varlık kullanımının yaygınlığı ile ilgili araştırmasında Türkiye ise 4. sırada yer alıyor. Türkiye’nin kripto varlık konusuna bakışı ile ilgili olarak Kriptomeda Kurucusu Eray Dengiz’e göre, Türkiye’de kripto para kullanımının yaygın olmasının önemli nedenlerinden biri, ülkeler arasında ödeme göndermenin maliyetleri. Birçok Türk vatandaşın yabancı ülkelerde çalıştığını anımsatan Dengiz, bu kişilerin kendi ülkelerine para gönderebilmeleri için kripto para borsalarını kullandığına dikkat çekiyor.


Bitkoin Analiz

Bitkoin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde Bitkoin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bitkoin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

Bitkoin Yorum

Bitkoin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. Bitkoin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. Bitkoin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

Bitkoin Uzman Yorumları

Bitkoin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir