Bitkoin 40 bin dolar seviyesine yaklaştı Amazon Söylentisi ile Bir anda tırmanışa geçti

Uzun zamandır düşüş eğiliminde hareket eden kripto paraların, bugün Bitkoin öncülüğünde sert yükselmesi gündemin odağına yerleşti. Geçen hafta 29 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitkoin’in fiyatı, önceki güne göre yüzde 10’a yakın değer kazanarak 38 bin doların üzerine çıktı.

AMAZON İDDİALARI ETKİLİ OLMUŞ OLABİLİR

Analistler, teknoloji devi Amazon’un kripto para piyasasına girmeyi planladığı yönündeki henüz doğrulanmamış haberlerin, Bitkoin alımlarının güçlenmesinde etkili olduğunu bildirdi.

64 BİN 813 DOLARI GÖRMÜŞTÜ

Bitkoin 64 bin 8123 doları 14 Nisan 2021 tarihinde gördükten sonra sert satış dalgasıyla karşılaşmış ve 29 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Tarihi yüksek seviyesinden yüzde 38 uzakta olan Bitkoin bugün yüzde 17’nin üzerinde primle 39 bin 738 dolar seviyesine ulaştı. Bitkoin böylece 39 gün önceki seviyesi olan 40 bin dolara kadar yaklaşmış oldu.

ELON MUSK’UN AÇIKLAMALARI YÜKSELİŞİ HIZLANDIRDI

Bitkoin üzerinde etkili açıklamaları olan Elon Musk’ın da yükselişte payı olduğu belirtiliyor. Milyarder iş adamı Elon Musk, katıldığı konferansta Tesla, SpaceX’in Bitkoin yatırımının olduğunu, kendisinin de kişisel olarak Bitkoin, Eteryum ve Dogecoin yatırımcısı olduğunu belirtti. Ayrıca kripto para madencilerinin yenilenebilir enerji kullanmayı artırması halinde Tesla’nın satışlarda Bitkoin’im kabul edeceğini de açıkladı.

Bu açıklamanın etkisiyle kripto para piyasalarında olumlu rüzgar esmeye başladı.

ETHEREUM DA YÜKSELİŞTE

En çok tercih edilen kripto para birimi Eteryum da yüzde 14’e yakın primle 2344 dolar seviyesine kadar yükseldi. Eteryum’u Dogecoin takip etti ve yüzde 13 oranında yükselişle 0.21 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla.

Bitkoin 40 bin dolar seviyesine yaklaştı Amazon Söylentisi ile Bir anda tırmanışa geçti Bitcoin

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir