Bitkoin ’de milyoner adres sayısı son 3 ayda 30 bin azaldı

ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. Bitkoin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. Bitkoin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. Bitkoin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. Bitkoin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

Bitkoin Yorum 2021

Bitkoin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen Bitkoin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Kripto paralardaki volatilite son aylarda yeniden ciddi şekilde artarken en büyük kripto para Kasım ayı başındaki 69 bin dolarlık seviyesinden bugün 35 bin dolara kadar inmiş durumda… İşte bu büyük düşüş hareketi, milyon dolarlık cüzdanları da önemli derecede etkilemiş gözüküyor.

Finbold‘da yer alan habere göre; Bitkoin milyonerlerinin sayısı sadece 3 ayda 30 bine yakın bir rakamla düşerken, en az 1 milyon dolar değere sahip olan cüzdan sayısı 87 bin 953 olarak belirlendi. En az 10 milyon dolara sahip olan BTC cüzdan sayısı ise 7008 oldu.

Ancak rakamların son 3 ayda ciddi bir düşüş içinde olduğu da gözlerden kaçmıyor. Bugün 87 bin 953 olan 1 milyon dolar değere sahip olan adres sayısı 28 Ekim ’de ise 116 bin 139 ’du. Yani yaklaşık 3 ayda 30 binlik (%24.26) bir erime söz konusu… Bu rakam geçen sene Şubat ayında ise 100 bindi.

Bitkoin ’de milyoner adres sayısı son 3 ayda 30 bin azaldı Bitcoin
*Görsel Finbold ’dan alınmıştır


Bitkoin Analiz

Bitkoin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde Bitkoin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bitkoin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

Bitkoin Yorum

Bitkoin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. Bitkoin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. Bitkoin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

Bitkoin Uzman Yorumları

Bitkoin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

En az 10 milyon dolar değere sahip olan adres sayısı da yine 28 Ekim ’de 10319 ’du. Yani 10 milyon dolarlık balinalarda da ciddi bir azalma (3 bin) görülüyor.

100 bin dolara sahip olan Bitkoin adreslerindeki azalma, milyon dolarlıklara oranla daha da fazla. Bu meblağı tutan adres sayısı da Ekim ’den Ocak ’a %30 ’luk bir düşüş gösterdi ve 505 binden 353 biine indi.

Tabii ki bu rakamlardaki düşüşün sebebi, balinaların elindeki Bitkoin sayısının azalmasından çok, cüzdan değerinin dolar olarak düşmesi… Hatırlanacağı üzere 22 Ocak ’taki düşüşte sadece 1 günde 372 milyon dolarlık “long” pozisyonlar tasfiye olmuştu.

Düşüş sebepleri çok fazla…

Bilindiği üzere özellikle 2021 yılı sonu için rekor tahminler yapılıyordu ancak Rusya-Ukrayna gerilimi, regülasyonlar konusunda SEC ’nin sert tavrı, Kovid vakalarının yeniden yüksek seviyelere ulaşması ve özellikle Fed ’in yeniden faiz artırımına gideceğini açıklaması Bitkoin gibi, son aylarda rekor üstüne rekor kıran hisse senedi piyasalarını da etkiledi. Ancak tüm bu şartlara rağmen uzmanlar, yüksek enflasyondan ötürü Bitkoin ’in ilgi görmeye devam edeceğini belirtiyorlar.

Dün akşam Fed açıklamalarıyla 38900 dolar seviyelerine kadar çıkan Bitkoin, bu bölgede fazla tutunamamıştı. En büyük kripto para haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 36100 dolardan işlem görüyor.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bitkoin Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

Bitkoin Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

Bitkoin Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

Bitkoin için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

Bitkoin için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

Bitkoin uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

Bitkoin durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

Bitkoin geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir